Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem spraw o egzekucję z nieruchomości oraz spraw, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.(...)

Egzekucję z nieruchomości znajdujących się w miejscowościach położonych w obrębie właściwości Sądu Rejonowego w Olsztynie (wymienionych poniżej) mogą prowadzić wyłącznie komornicy działający przy tym sądzie.

 

WYKAZ MIEJSCOWOŚCI

 

Miasto Olsztyn

Gminy:

Barczewo:

Barczewko, Barczewski Dwór, Bark, Bartołty Małe, Bartołty Wielkie, Biedowo, Bogdany, Czerwony Bór Dadaj, Dąbrówka Mała, Dobrąg, Gaj, Jedzbark, Kaplityny, Kierzbuń, Kierzliny, Klimkowo, Klucznik, Kołaki, Koronowo, Kromerowo, Kronowo, Kronówko, Krupoliny, Lamkowo, Lamkówko, Leszno, Leszno Małe, Łapka, Łęgajny, Maruny, Mokiny, Niedźwiedź, Nikielkowo, Odryty, Orzechówko, Próle, Radosty, Ramsowo, Ramsówko, Rejczuchy, Ruszajny, Rycybałt, Sapunki, Sapuny, Skajboty, Stare Włóki, Studzianek, Szynowo, Tęguty, Tumiany, Wipsowo, Wójtowo, Wrocikowo, Zalesie, Żarek.

Dobre Miasto:

Barcikowo, Bzowiec, Cerkiewnik, Chmury, Głotowo, Jesionowo, Kabikiejmy, Kabikiejmy Dolne, Kazimierowo, Kłódka, Knopin, Kosyń, Krzyżno, Kunik, Łęgno, Mawry, Międzylesie, Nowa Wieś Mała, Orzechowo, Piotraszewo, Podleśna, Praslity, Smolajny, Stary Dwór, Swobodna, Urbanowo,Wichrowo.

Dywity:

Dągi, Gady, Myki, Wadąg, Słupy, Sętal, Plutki, Szypry, Dywity, Gradki, Zalbki, Różnowo, Bukwałd, Frączki, Rozgity, Tuławki, Ługwałd, Brąswałd, Spręcowo, Barkweda, Kieźliny, Redykajny, Nowe Włóki, Dąbrówka Wielka.

Gietrzwałd:

Biesal, Barwiny, Cegłowo, Dłużki, Gietrzwałd, Grazymy, Gronity, Guzowy Piec, Jadaminy, Łajsy, Łęguty, Łupstych, Naglady, Naterki, Parwółki, Pęglity, Podlejki, Rapaty, Rentyny, Sząbruk, Śródka, Tomaryny, Unieszewo, Woryty.

Jonkowo:

Bałąg, Bobry, Gamerki, Gamerki Małe, Garzewko, Giedajty, Godki, Gutkowo, Jonkowo, Kajny, Łomy, Mątki, Nowe Kawkowo, Polejki, Polejki Leśne, Porbady, Pupki, Stare Kawkowo, Stękiny, Szałstry, Szatanki, Szelągowo, Warkały, Węgajty, Wilimowo, Wołowno, Wrzesina, Żurawno.

Olsztynek:

Ameryka, Dąb, Drwęck, Elgnówko, Gaj, Gębiny, Jemiołowo, Kołatek, Królikowo, Kunki, Kurki, Lichtajny, Lipowo Kurkowskie, Lutek, Łutynowo, Makruty, Mańki, Maróz, Marózek, Mierki, Mycyny, Nowa Wieś Ostródzka, Olsztynek, Orzechowo, Pawłowo, Platyny, Samagowo, Selwa, Smolanek, Sudwa, Swaderki, Świerkocin, Tomaszyn, Waplewo, Warlity Małe, Wigwałd, Wilkowo, Witramowo, Witułty, Zawady, Ząbie, Zezuty. 

Purda:

Biedówko, Bałdy, Bałdzki Piec, Bruchwałd, Butryny, Chaberkowo, Dzierzgunka, Gąsiorowo, Giławy, Groszkowo, Kaborno, Klebark Mały, Klebark Wielki, Klewki, Kołpaki, Kopanki, Linowo, Łajs, Marcinkowo, Mędrzyny, Nerwik, Nowa Kaletka, Nowa Wieś, Nowy Przykop, Nowy Ramuk, Ostrzeszewo, Pajtuny, Pajtuński Młyn, Patryki, Pokrzywy, Prejłowo, Przykop, Purda, Purda Leśna, Purdka, Silice, Stara Kaletka, Stary Olsztyn, Szczęsne, Trękus, Trękusek, Wojtkowizna, Wygoda, Wyrandy, Zaborowo, Zgniłocha.

Stawiguda:

Bartąg, Bartążek, Binduga, Ćwikielnia, Dorotowo, Gągławki, Grada, Gryźliny, Jaroty, Kieruj, Klekotowo, Kręsk, Łański Piec, Majdy, Miodówko, Muchorowo, Owczarnia, Pluski, Ruś, Rybaki, Stary Dwór, Stawiguda, Tomaszkowo, Wymój, Zarośle, Zazdrość, Zezuj, Zielonowo, Zofijówka.

Świątki:

Brzeźno, Brzydowo, Dąbrówka, Drzazgi, Garzewo, Gołogóra, Jankowo, Kalisty, Kiewry, Kłobia, Komalwy, Konradowo, Klony, Kwiecewo, Łumpia, Różynka, Skolity, Świątki, Włodowo, Worławki, Wysokie, Żardeniki.